90 rokov od vzniku Slovenskej provincie FDC

V sobotu 24. júna 2017 na slávnosť Narodenia Jána Krstiteľa – patróna Trnavskej arcidiecézy sme sa stretli

na ďakovnej slávnosti za 90 rokov od vzniku Slovenskej provincie „Sedembolestnej Panny Márie“ Kongregácie Dcér Božskej Lásky.

Program začal modlitbou posvätného ruženca v Katedrále sv. Jána Krstiteľa v Trnave. Históriu a súčasnosť Provincie priblížila sr. M. Xavéria Mikulová, FDC, v krátkej prednáške dejiny-sk-prov-xaveria – klikni.

Slávnostnú sv. omšu celebroval Mons. Ján Sokol, emeritný trnavský arcibiskup, ktorý slávením Eucharistie poďakoval za 60 rokov kňazstva. Spolu s ním koncelebroval Mons. Ján Orosch, trnavský arcibiskup a kňazi nielen z trnavskej arcidiecézy. Homíliu predniesol Mons. Marián Gavenda, farár v Devíne.Pozvaní hostia sa občerstvili pri jedle a pri rozhovoroch v Provinciálnom dome na Halenárskej ulici v Trnave.

O 15:00 hodine požehnal pamätnú tabuľu na budove Marianum na ulici A. Žarnova 7 v Trnave Mons. Ján Orosch, trnavský arcibiskup. Prítomní si vypočuli krátku prednášku sr. M. Daniely Bezdedovej, FDC o budove Marianum a prezreli si priestory Ubytovacieho zariadenia, zubnej ambulancie MUDr. Hlavatoviča ako aj ešte neopravené priestory bývalej kaplnky.

Nastal čas rozlúčky. Ďakujeme za sesterské spoločenstvo s Matkou generálnou sr. Mariou Dulce Adams, FDC, generálnou vikárkou sr. M. Benwenutou Kaczocha, FDC, bývalými generálnymi predstavenými sr. Nicolinou Henges, FDC a sr. Lucynou Mroczek, FDC, so sestrami z Rakúskej, Chorvátskej a Poľskej provincie a z Českej, Maďarskej a Anglickej viceprovincie.

Ďakujeme všetkým našim príbuzným, členom Rodiny Božskej Lásky, dobrodincom a známym za ich pomoc a prítomnosť. Deo Gratias!

Foto – klikni.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *